Scudo Goods Transport

ПЕРФОРМАНСИ

Euro 5 мотор, еколошки и мошне пријателски настроен кон околината, економичен и сигурен.

Блескави перформанси и тивко работење, брзи и флексибилно-респонсивни.

  • 90 MultiJet: 88 HP и 180Nm максимален број на вртежи, совршен за Вашите полесни мисии;

90 Multijet

Совршена комбинација од перформанси и потрошувачка, пред се за урбани потреби.

Раб. зафатнина: 1560 cc
Максимална моќност: 66 kW/88HP на 4000 rpm
Максимален број на вртежи: 180 Nm на 1500 rpm

– Електронска контрола на системот за директно вбризгување Common Rail MultiJet II со турбо и внатрешен систем систем за ладење
– Euro 5 и DPF.
– Електронски менувач на брзини со 5 нивоа

– Потребно сервисирање на секои 30,000 km.
Максимална брзина: 145 km/h
NEDC потрошувачка: 6.9 l/100km (кај верзијата на комбе со кратко меѓуоскино растојание и низок покрив)
Испуштање на CO2: 182 g/km

ОПТИМИЗАЦИЈА ПОМЕЃУ ТРОШОЦИ И ЕФИКАСНОСТ

Ефикасност и продуктивност.

Благодарејќи на MultiJet Euro 5 моторите, можете да бенефицирате од ектремно ниските тековни трошоци:

  • од 8 до 6.9 l/100Km* потрошувачка на гориво,
  • Потребно сервисирање на интервали од 30,000 Km.

*NEDC потрошувачка-кај верзиите со кратко меѓуоскино растојание и стандарден покрив, при комбиниран циклус.

Ви треба информација? Разговарајте со нас